Na mijn voorstel ronde, hier de foto's van de vijver en de bouw ervan.
ik zal niet alles in een keer plaatsen maar het hele project zal er op komen.
mvg,
Niels
| |
![]() |
Mijn 1e Koivijver
12 berichten
• Pagina 1 van 2 • 1, 2
Mijn 1e KoivijverNa mijn voorstel ronde, hier de foto's van de vijver en de bouw ervan.
ik zal niet alles in een keer plaatsen maar het hele project zal er op komen. mvg, Niels
Re: Mijn 1e KoivijverDe beginsituatie in onze tuin, hier is de plek al te zien waar de vijver komt, links achterin de tuin voor het schuurtje. Het Schuurtje is door de aannemer gebouwd en hier zit een regenpijp op het riool dus ideaal voor mijn filter om hier op te spoelen:
![]() ![]() Het tuinontwerp in grote lijnen: ![]() ![]() De voorbereidingen: Vijverfilter(5kamer+vortex),pomp(12,500ltr),UV(35watt) ,Raam(1,8*0,55),luchtpomp(30tlr)2e hands kunnnen kopen bij een kleine koiwinkel in de buurt. ![]() Sandwichpanelen(8cm): ![]() Het gat, eerst poging tot met de schep uitgraven gedaan, uiteindelijk met een minikraan gebeurd(ook beter voor mijn rug)(6*3*1+0,6 bovengronds): ![]() Filterkelder+rioolaansluiting(met de hand uitgegraven:P): ![]() binnenkort de volgende fase plaatsen.
Re: Mijn 1e KoivijverOntwerp ziet er goed uit ! Ben benieuwd !
Re: Mijn 1e KoivijverDe vijver uit laten graven en de sandwichpanelen erin:
![]() ![]() houtwerk erom heen en het gat voor het raam uitgezaagd: ![]() ![]() Het raam in een hardhouten kozijn: ![]() ![]() Het leidingwerk: ![]() ![]() ![]() Het filter op zijn plaats en aansluiten op de vijver: ![]() ![]() ![]() ![]()
Re: Mijn 1e KoivijverZiet er goed uit maar als ik je een tip mag geven.
Als je nog zo bij de bodemdrains kan zou ik ze niet op een t-stuk zetten maar allebei zonder bochten naar het filter brengen ( tenminste zo weinig mogelijk bochten) allebei een eigen kraan zodat je ook af en toe op 1 leiding kan draaien en het vuil uit de buis kan spoelen. Zorg er dan gelijk voor dat je met een riool rat in de buis kan komen dan kan je de bodem drains schoonmaken zonder het water in te gaan. Je krijgt een rioolrat ongeveer door 2 a 3 bochten. Voor het geval dat je geen rioolrat kent dat zijn slangen voor op de hogedruk spuit met een speciale nozzel Groeten Marco
Re: Mijn 1e KoivijverMooi ontwerp hoor.
Met de bodemdrain leidingen heeft Marco een punt. Beide met een buis apart. Je hebt dan ook een dubbele toevoer naar je filter. Je pomp is eigenlijk ook te klein voor deze vijver. De vijver heeft een inhoud van 28 M3. Moet minimaal 1 x in de twee uur een keer rond pompen dus minimaal 14 M3 netto flow overhouden. Dat ga je niet redden zo.
Re: Mijn 1e KoivijverIk zat zelf ook te kijken hoe ik evt de drains beide apart kon aanleggen alleen het nadeel was met 2 aparte buizen dat ik wat met ruimte in de problemen kwam. Ik kan er nu ook niet meer bij, kijken of het blijft werken zoals het hoort.
pomp is zeker wat krap, daar heb je gelijk in! Omdat ik deze filter+ ander materiaal voor een mooie prijs kon kopen heb ik het eerst zo geinstalleerd, De eerste jaren zullen er zowieso niet veel koi's per M3 in komen. tzt zal er id filter waarschijnlijk nog wat aangepast worden. maar wil dit jaar kijken hoe het gaat lopen.
Re: Mijn 1e KoivijverIk zat zelf ook te kijken hoe ik evt de drains beide apart kon aanleggen alleen het nadeel was met 2 aparte buizen dat ik wat met ruimte in de problemen kwam. Ik kan er nu ook niet meer bij, kijken of het blijft werken zoals het hoort.
pomp is zeker wat krap, daar heb je gelijk in! Omdat ik deze filter+ ander materiaal voor een mooie prijs kon kopen heb ik het eerst zo geinstalleerd, De eerste jaren zullen er zowieso niet veel koi's per M3 in komen. tzt zal er id filter waarschijnlijk nog wat aangepast worden. maar wil dit jaar kijken hoe het gaat lopen.
Re: Mijn 1e KoivijverZou toch een poging wagen voor tweede buis naar filter want nu is je vijver nog leeg en straks is het echt een probleem en krijg je wellicht spijt dat je het niet gelijk hebt gedaan.
vijver 24m3 - 2x bodem drain 1x skimmer -trommelfilter- 1 pomp naar 5 kamer en 1 pomp naar 4 kamer
Re: Mijn 1e KoivijverJe neemt een heel groot risico hoor, dit gaat echt niet goed werken zo.
Zo de vloer toch open halen nu het nog kan. Als er 1 dichtslibt heb je al een probleem en krijg je hem niet meer vlot. Plus je hebt te weinig aanvoer.
12 berichten
• Pagina 1 van 2 • 1, 2
Wie is er online?Gebruikers in dit forum: Google en 11 gasten |